قارچکش مانکوزب %۸۰ پودر و تابل

مانکوزب ۸۰% پودر و تابل

مانکوزب یکی از مهمترین ترکیبات گوگردی آلی ( دی کارباماتها ) است که در مبارزه با بسیاری از بیماریهای گیاهی کاربرد دارد.
اسامی دیگر این ترکیب عبارتند از:
Dithane, Fore, Mancofol, Acarie-m, Blecar-MN, Manzeb, Manzin-80, Nemispor,
M – ۴۵, Policar-MZ, Penncozeb,

مانکوزب تشکیل شده است از مانب و یون روی( Maneb + Zinc ion ) که حاوی ۱۶ درصد منگنز، ۲ درصد روی و ۶۲ درصد یون اتیلن بی دی تیوکاربامات منگنز و اتیلن بیس دی تیوکاربامات حاوی یون روی می باشد که جمعا دارای ۸۰ درصد ماده موثره است.
مانکوزب یک قارچکش محافظت کننده اندامهای هوایی از گروه کارباماتهاست.

 

قارچکش مانکوزب

این قارچکش اولین بار در سال ۱۹۶۱ توسط کمپانی های Rohm and Haas , ELF – Atochem , DuPont Chemical تولید شده است و در حال حاضر در کشور ما در کارخانجات تولید سموم شیمیایی تولید می گردد.

درجه سمیت( LD50 ) این ترکیب ۴۵۰۰ میلی گرم بر کیلوگرم است ولذا سمی است و ممکن است تماس مستقیم آن باعث تحریک و سوزش پوست شود. این قارچکش معمولا به صورت پودر و تابل ۸۰ درصد به بازار عرضه می شود.  

این قارچکش را می توان روی گندم، جو، ذرت، پنبه، سیب، گلابی، خربزه، خیار، کدو، گوجه فرنگی، هندوانه، انگور، پیاز، چغندرقند، بادام زمینی و گیاهان زینتی استفاده نمود.

میزان و نحوه مصرف:

میزان مصرف این قارچکش بسته به نوع بیماری به نسبت ۲ تا ۳ در هزار برای سمپاشی روی اندامهای هوایی و برای ضدعفونی بذر استفاده می شود. در مورد سمپاشی به منظور اینکه سم روی تمامی اندامها پوشش کاملی بوجود آورد لازم است آن را با مقدار کافی آب و یک پخش کننده مصرف کرد. فواصل دفعات مصرف این قارچکش حدود ۷ تا ۱۰ روز می باشد.

در زمان نگهداری و انبار کردن این سم هرگز نباید این ماده مرطوب یا خیس شود. بذور ضد عفونی شده و یا اندامهای سمپاشی شده نباید به مصرف خوراک دام برسد. همچنین این سم برای ماهی‌ها سمی است.
در مورد قطعات بذری سیب زمینی برای کنترل قارچ فوزاریوم که باعث پوسیدگی تکه های بذری می شود و برای بیماری بذر زاد Common Scab نیز مصرف می شود.
این قارچکش با بیشتر آفت کشهای معمولی سازگاری دارد، وقتی به عنوان یک قارچکش محافظت کننده به کار رود بیشترین اثر خود را دارد

قارچکش مانکوزب

 

مانکوزب (Mancozeb) یک قارچ کش سیستمیک با اثر حفاظتی و پیشگیری کننده است.

این سم با غیر فعال کردن آنزیم های سیکل تنفسی و گروه سولفیدریل در آمینواسیدها منجر به اختلال در متابولیسم چربی ها ، فرآیند تنفس  سلولی و تولید ATP می شود.

مانکوزب که با نام تجاری دیتان ام نیز شناخته می شود برای ضد عفونی بذر و همچنین کنترل بسیاری از بیماری های قارچـی مورد استفاده قرار می گیرد. این سم پس از سم پاشی به صورت یک پوشش روی برگ ها قرار گرفته و مانع نفوذ عوامل بیماری زا به داخل نسوج گیاهان می شود.

 

خرید و فروش سم قارچ کش مانکوزب

این سم در بسته های ۱ کیلوگرمی پودری و تابل ۸۰ درصد در بازار خرید و فروش می شود و زمان استفاده باید آنرا به نسبت های گفته شده با آب رقیق کرد و مورد مصرف قرار داد. این سم در صورت مصرف نادرست باعث سوختگی گیاه خواهد شد.

 

کاربرد سم قارچ کش مانکوزب

مانکوزب یا دیتان ام  یک سم گوگردی است که علاوه بر نابودی قارچ های پاتوژن به اصلاح خاک های شور نیز کمک می کند.

این قارچ کش در مقابل حرارت و رطوبت به آرامی تجزیه شده و در مناطق بسیار گرم می توان آن را روی خاک پای گیاه پاشید تا باعث گیاه سوزی نشود.

 

قارچکش مانکوزب

مصارف دیگر مانکوزب:

از دیگر مصارف این سم پیشگیری از سوختگی دیر هنگام  و زود هنگام  و لکه موجی سیب زمینی  و گوجه فرنگی، لکه برگی چغندر قند و خیار، سفیدک داخلی انگور، خیار ، توتون و کاهــو، زنگ غلات، سبزیجات و گیاهان زینتی، لکه سیاه سیب و گلابی، آنتراکنوز در حبوبات و خیار، پژمردگی، سفیدک داخلی و لکه قهـوه ای در سبزیجات و بسیاری ازبیماری های بذر زا در غلات می باشد.

از دیگر کاربردهای این سم تاثیر فوق العاده آن در کنترل کنه نقره ای در مرکبات است. مانکوزب همچنین برای کنترل قارچ فوزاریوم در قطعات بذری سیب زمینی مورد استفاده قرار می گیرد.

هشدار: از مخلوط کردن آن  با سموم قلیایی و آهک خودداری کنید

.

عوارض سم قارچ کش مانکوزب

سردرد، تهوع، تار شدن دید چشم ها، سرگیجه و ضعف شدید از عوارض مسمومیت با این سم است بنابراین هنگام استفاده از همه سموم باید از عینک، ماسک و دستکش استفاده کنید. مقدار سمیت این قارچ کش برای پستانداران ۵۰۰۰ <  میلی گرم بر کیلوگرم است ولی بطورکلی سمیت حادی ندارد.

روش نگهداری سم قارچ کش مانکوزب

سموم را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی و در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

جهت سفارش خرید این محصول به فروشگاه سایت گلتوس مراجعه نماید

گلتوس؛ مجله تخصصی گل و گیاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا