روغن ولک

روغن براق کننده گل، روغن ولک

در کشاورزی آفت های گیاهی غیر قابل اجتناب می باشند. به همین دلیل استفاده از حشره کش ها امری واجب به نظر می رسد. از زمان های گذشته برای بالا بردن اثر سموم؛ آنها را با روغن ها ترکیب می کردند. می توان از روغن ولک به عنوان نمونه ای رایج  نام برد. علاوه بر این از روغن ولک براق کننده در نگهداری گیاهان آپارتمانی نیز استفاده می شود.

 

روغن ولک براق کننده چیست؟

یک روغن شیمیایی است. که به صورت استاندارد حاوی ۸۰% پارافین،  ۱۸% آب و ۲% امولسیفایر می باشد. به دلیل  سنگینی، زمان تبخیر آن بسیار کند است. و به همین دلیل آن را روغنی زمستانی می دانند. ویژگی های روغن ولک خاصیت حشره کشی آن را افزایش می دهد. همانطور که قبلا اشاره کردیم در کشاورزی از انواع روغن ها استفاده می شود.  روغن ولک از رایج ترین آن ها می باشد. در دسته ی روغن های تشدید کننده ی اثر سموم و حشره کش ها قرار می گیرد.

روغن ولک
روغن ولک

خرید روغن براق کننده ولک

امروزه بیشتر ما در منازل خود از گیاهانی نگهداری می کنیم. که سلامت و زیبایی آن ها برایمان بسیار با اهمیت می باشد. برای درخشندگی و براق شدن برگ های گیاهان آپارتمانی می توان با خرید روغن ولک ظاهری زیبا و با نشاط به گیاهان آپارتمانی خود هدیه دهیم.

در این مقاله گلتوس قصد دارد به شما محصول روغن ولک رو معرفی نماید، جهت سفارش این محصول به فروشگاه سایت گلتوس مراجعه نماید

 

اما نکته ی قابل توجه این است که پس از رقیق سازی روغن ولک با آب  مقدار و دفعات اسپری کردن روغن بر روی گیاه طبق دستورالعمل صحیح انجام شود تا به گیاه آسیب نرسیده و بهترین نتیجه حاصل شود.

نحوه عملکرد روغن ولک

به تنهایی و یا با ترکیبی از سموم حشره کش به منظور بالا بردن اثر آفت کشی از آنها استفاده می شود. پس از سمپاشی به صورت یک لایه ی محافظ نازک روی سطح گیاه باقی مانده و قدرت چسبندگی سم به گیاه را افزایش می دهد. همچنین مانع شسته شدن و یا تبخیر حشره کش ها از روی گیاه می شود. و با این وجود برای انسان خطرناک نمی باشد.  روغن ولک در کنترل آفات نظیر شته ها، عنکبوتیان، حشرات سفید و …کاربرد دارد. علاوه بر این با سفارش محصول از فروشگاه روغن ولک می توان از رویش علف های هرز نیز جلوگیری نمود. به این صورت که روغن بر روی روزنه های تنفسی برگ قرار گرفته و رویش علف های هرز را کنترل خواهد کرد.

 

خرید روغن براق کننده ولک

امروزه بیشتر ما در منازل خود از گیاهانی نگهداری می کنیم. که سلامت و زیبایی آن ها برایمان بسیار با اهمیت می باشد. برای درخشندگی و براق شدن برگ های گیاهان آپارتمانی می توان با خرید روغن ولک ظاهری زیبا و با نشاط به گیاهان آپارتمانی خود هدیه دهیم. اما نکته ی قابل توجه این است که پس از رقیق سازی روغن ولک با آب  مقدار و دفعات اسپری کردن روغن بر روی گیاه طبق دستورالعمل صحیح انجام شود تا به گیاه آسیب نرسیده و بهترین نتیجه حاصل شود.

روغن ولک
روغن ولک

نحوه نگهداری روغن ولک براق کننده

این روغن را مانند مواد شیمیایی دیگر به دور از تابش مستقیم نور خورشید، رطوبت و دسترس اطفال قرار دهید. دمای اتاق بهترین دما برای نگهداری روغن می باشد.

روغن امولسیون شونده(ولک)، پرکاربرد ترین نوع روغن در کشاورزی است.
روغن ولک به صورت امولسیون فرموله شده  به تنهایی یا همراه با حشره کشهای دیگر به خصوص سموم فسفره به منظور بالا بردن دوام و اثر حشره کشی آنها قابل استفاده است.
روغن به صورت یک ورقه نازک پایدار روی سطح سمپاشی شده باقی می ماند. به این ترتیب، روغن با پوشش سطح بدن و تخمهای حشرات با بستن منافذ تنفسی و حیاتی آنها و گاها جلوگیری از پراکنش اسپورها در بعضی قارچها، از خسارت آنها جلوگیری می کند. همچنین با انحلال قشر مومی جلد حشره باعث می شود که حشره به وسیله نیروی کشش سطحی آب گرفتار آید.

 

 

این ترکیب به منظور کنترل انواع کنه ها، شپشکها، شته ها، پسیلها، زنجره ها و زنجرکها، مگس سفید گلخانه، مینوز، لارو پروانه ها و … استفاده می شود.
از مزایای روغنها نسبت به سایر حشره کشها کم خطر بودن آنها برای انسان است به طوریکه باقیمانده سم روی محصولات برای انسان خطرناک نمی باشد.
این روغن با غلظت مناسب می تواند به صورت کنترل کننده علفهای هرز از طریق بستن روزنه های برگ و جلوگیری از تنفس و آسیب به آنها مورد استفاده قرار گیرد.

طریقه استفاده از روغن ولک:

یک درب از روغن در یک لیتر آب حل کنید و بر روی برگ های گیاه اسپری نمایید. 

جهت سفارش این محصول به فروشگاه سایت گلتوس مراجعه نماید

گلتوس؛ مجله تخصصی گل و گیاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا